Skolen

Fællesbestyrelsen

Vores fællesbestyrelse på Ebberup skole, børnehave og vuggestue består af forældrerepræsentanter, medarbejderrepræsentanter og ledelsesrepræsentanter fra både børnehuset og skolen. Derudover er elevrådet også repræsenteret.

Se her, hvem der sidder i bestyrelsen:

  • Bestyrelsesformand

    Karin Christiansen

    karin.christiansen8@skolekom.dk

  • Forældrerepræsentant

    Jan Meldgaard Blicher

    Jan-Meldgaard-Blicher@live.dk

  • Forældrerepræsentant

    Sidse Billing Agerskov

    Billingagerskov@gmail.com

  • Forældrerepræsentant

    Lisbeth Printz Larsen

    Lisbethprintz@hotmail.com

  • Forældrerepræsentant

    Kristina Hansen

    Kristina-anders@hotmail.com

  • Medarbejderrepræsentant

    Sille Nordtorp

    Sinor@assens.dk

  • Ledelsesrepræsentant

    Bethina Laugesen

    Bemla@assens.dk

  • Ledelsesrepræsentant

    Peder Haahr

    Pehaa@assens.dk

  • Medarbejderrepræsentant

    Rita Hansen

    Rita-hansen@outlook.dk

  • Elevrådsrepræsentant

    Clara Nedergaard Christiansen

    Clar2001@assensskoler.dk

  • Forældrerepræsentant

    Lara Nørholm Demling Jemail

    Larasaga3552@gmail.com

  • Forældrerepræsentant

    Arne Hviid

    Hviid@agropartnere.dk

  • Ledelsesrepræsentant

    Karen Lise Andersen

    Kland@assens.dk