Skip til hoved indholdet
    Hjem Fælles information Fællesbestyrelsen

Fællesbestyrelsen

Fællesbestyrelsen for Ebberup skole, børnehave og vuggestue

Vores fællesbestyrelse på Ebberup skole, børnehave og vuggestue består af forældrerepræsentanter, medarbejderrepræsentanter og ledelsesrepræsentanter fra både børnehuset og skolen. Derudover er elevrådet også repræsenteret.

Se fællesbestyrelsens arbejde længere nede.

Kontaktinformation for fællesbestyrelsen:

Bestyrelsesformand

Sille Nordtorp

sillenordtorp84@gmail.com

Næstformand

Freja Majgaard

Freja_majgaard@hotmail.com

Forældrerepræsentant

Kristina Hansen

Kristina-anders@hotmail.com

Forældrerepræsentant

Helle Storgaard

Helle.k.storgaard@gmail.com

Forældrerepræsentant

Lene Rasmussen

Dreslette@hotmail.com

Forældrerepræsentant

Yasmin Jeromin

yasmin.jeromin@gmail.com

Forældrerepræsentant

Arne Hviid

arne@hviid.net

 

Medarbejderrepræsentant

Vivi Gerner Jørgensen

Vivi0639@assensskoler.dk

Medarbejderrepræsentant

Rita Hansen

Rita-hansen@outlook.dk

Ledelsesrepræsentant

Malene Bøje Lindsted

mabli@assens.dk

Ledelsesrepræsentant

Bethina Laugesen

Bemla@assens.dk

Skoleleder

Karin Nedergaard Christiansen

Kanch@assens.dk

 

Fællesbestyrelsens arbejde

Skolevej 4
5631 Ebberup

Telefon: 64 74 77 55
ebberupskole@assens.dk

Nyttige links